Kaip sodininkai pateko i pelėkautus
(VL žurnalistas Albinas Čaplikas 2013-06-05) SB Rapsas
Praėjusios kadencijos Seimas dabartiniam paliko užtaisyta bombą – Sodininkų bendrijų įstatymo pataisas, pagal kurias jau nuo šiu metų pradžios sodininkų bendrijų kelius privaljo valdyti ir tvarkyti savivaldybės. Kai kurie sodininkai apsidžiaugė: pagaliau bus tvarka, atsiras tikrasis savininkas. Tačiau istatymo pataisos liko tik popieriuje, nes savivaldybės negavo papildomu lėšų. Todėl realiame gyvenime tik dar labiau suplonėjo sodininkų piniginės.

Sodininkai: investavome mes, o pasipinigaus valdžia?
(“Balsas.lt” 2013-02-21) SB Rapsas
„Mes investavome į prastą žeme, o dabar turime už ją primokėti?“ Sodo bendrija vis dar tebėra sodas ar jau gyvenvietė? Tai tik keli klausimai, kuriuos ketvirtadienį Seime vykstančioje diskusijoje „Dėl mėgėjų sodo teritorijos ir jos tvarkymo“ kėlė sodininkų bendrijų ir Lietuvos savivaldybių atstovai.

Gyvenvietės soduose – džinas, paleistas iš butelio
(“Balsas.lt” 2013-02-21) SB Rapsas
Bendrojo naudojimo žemėje esantys vidaus keliai ir jų perdavimas savivaldybėms bei su vandentiekio ir nuotėkų šalinimo infrastruktūra susijusios problemos kelia galvos skausmą ir sodininkams, ir savivaldybėms. Nors Sodininkų bendrijų įstatymo pataisos įsigaliojo nuo šių metų pradžios, tvarkos, kaip ką daryti, sodininkai tvirtina dar nematė. O savivaldybių atstovai tvirtina, kad kelių, kuriuos jie galėtų perimti, soduose praktiškai nėra.

Sodų bendrijų keliai savivaldai per brangus
(“Lietuvos Žinios” 2013-02-20) SB Rapsas
Nuo šių metų pradžios sodininkų bendrijų vidaus kelius turi prižiurėti savivaldybės. Tačiau šios tokio rūpesčio kratosi kaip velnias kryžiaus, nes tam reikėtų bent 10 mln. litų. Nors Seimas Sodininkų bendrijų įstatymo pataisų projekta priėmė pernai birželio 29 dieną, iki šiol nė vieno iš 15 tūkst. kilometrų sodininkų bendrijų vidaus kelių savivaldybės dar nėra perėmusios, tad jų ir neprižiūri.

Išpūstas žemės mokestis neduoda ramybės
(“Valstietis” 2013-02-09) SB Rapsas
Dalis piliečių, gyvenančių didmiesčiuose, kur žemės vertė gerokai didesnė nei kitur, susiėmė už galvos, bet dar labiau sunerimo priemiesčiuose dirbantys ūkininkai, nes jų žemė tapo aukso vertės, todėl už ją mokėti irgi teks kur kas daugiau.

Naujas žemės mokesčio įstatymas – lyg kilpa po savivaldybių kaklu
(“Alfa” 2013-01-30) SB Rapsas
Kasmet savivaldybių biudžetus papildo daugiau nei 50 mln. litų, kurie iŠ gyventojų ir verslininkų surenkami už žeme. Tačiau Šiais metais, isigaliojus naujam žemės mokesčio įstatymui, savivaldybės gali likti be nieko.